高速、高精度、高信頼性のチェックウェイジャーの心臓部であり、経済的で、均一性とコンプライアンスを保証します。高ダイナミック、高速、高精度のアプリケーションの重量データをリアルタイムで提供し、個々の製品に完全にトレーサブルな測定を可能にします。
なぜHBKのチェックウェイガー用ロードセルを選ぶのでしょうか?いつもあなたのそばに:強力な販売・サービスチームが、お客様のご質問にお答えし、プロフェッショナルなトレーニングをご提供いたします。
| FIT-7A - データシート | Data Sheets | English |
| Patch Cable - データシート | Data Sheets | English |
| FIT7A - データシート | Data Sheets | Japanese |
| FIT-7A - データシート | Data Sheets | German |
| 1- KAB - データシート | Data Sheets | Japanese |
| Patch Cable - データシート | Data Sheets | French |
| Patch Cable - データシート | Data Sheets | German |
| CC-LINK Gateway - 取扱説明書 | 手動 | Japanese |
| CC-Link Gateway - 取扱説明書 | 手動 | French |
| PanelX - 取扱説明書 | 手動 | German |
| AED / FIT - Application Note 012e: AED/FIT® Commissioning CANOpen | Tech Notes | English |
| FIT-7A - 安全マニュアル | Safety Instructions | English, Italian, French, Portuguese, Chinese, German, Spanish |
| FIT-7A - 設置マニュアル | Mounting Instructions | English, Italian, French, German |
| MP85A Release Note | Release Note | English |
Certificates and Approvals
| FIT7-OIML 証明書 | Certificates | English |
| FIT7-証明書 | Certificates | English |
| FIT7A-適合宣言 | Certificates | English, German |
| FIT-7A - 適合宣言 | Declaration of Conformity | English |
| FIT-7A - 適合宣言 | Declaration of Conformity | English |
| FIT7A 2 sockets capacity 3kg-75kg - CAD | CAD Step Files |
| FIT7A 1 socket capacity 3kg-75kg - CAD | CAD Step Files |
| AD112D - EDS File | EDS file |
| Type | Single point |
| Application | Dynamic Filling / Dosing, Checkweighing |
| Maximum capacity | 10 kg, 3 kg, 20 kg, 5 kg, 30 kg, 50 kg, 75 kg |
| Maximum capacity | 22.05 lb, 6.61 lb, 44.09 lb, 11.02 lb, 66.1 lb, 110.2 lb, 165.3 lb |
| Accuracy class | C3, C4, C6 |
| Degree of protection | IP66 |
| Minimum verification interval (Vmin) | 1 g, 0.5 g, 2 g |
| Material | Stainless steel with protective coating |
| Certification | OIML |
| Maximum platform size | 400 mm x 400 mm (15.7'' x 15.7'') |
| Output signal | RS-485, CANopen, DeviceNet |
| Special feature | Plug connector |
List of accessories available for all variants of this family