2669-C
Microphone preamplifier designed to operate over a wide range of temperature, humidity and other environmental conditions. This microphone preamplifier is supplied without a cable.
This ½" microphone preamplifier operates over a wide range of temperature, humidity and other environmental conditions.
| Daten und Fakten - Falcon 1/2 | Data Sheets | German |
| Sound & Vibration Pocket Handbook 2022 | Tech Notes | English |
| Polarization | Classical |
| Lower frequency | 3 Hz |
| Higher frequency | 200 kHz |
| Diameter | 1/2 inch |
| Minimum Temperature | -20 °C |
| Maximum Temperature | 60 °C |
| Minimum Temperature | -4 °F |
| Maximum Temperature | 140 °F |
| Connector | Lemo 7-pin |
| Calibration facility | CIC |
| Product Code | Description |
|---|---|
UA-1317---
|
Mic Holder use with 1/2" Preamp & Tripod |