CCLD PREAMPLIFIER FOR 1/2" MICROPHONES
CCLD PREAMPLIFIER FOR 1/2" MICROPHONES幅広い環境条件や狭いスペースで1/2インチマイクを使用するために設計されたマイク・プリアンプです。
TYPE 2671
2671型CCLD マイクプリアンプは、CCLD入力モジュールを使用した音響測定を可能にします。 プリアンプに1/2″プリポラライズド・マイクを接続することができます。
堅牢でコンパクトな設計により、TYPE 2671は様々な環境条件や限られたスペースでの使用が可能です。
| Code | 名前 |
|---|---|
| -2671--PTO- | 1/2" CCLD MicPreamp, for 0V Mic,no Cable |
| -2671-W-001- | 1/2" CCLD MicPreamp, no HP Filter |
| CCLD Microphone Preamplifier Type 2671-W-001 | Data Sheets | English |
| Polarization | CCLD |
| Lower frequency | 20 Hz |
| Higher frequency | 50 kHz |
| Diameter | 1/2 inch |
| Minimum Temperature | -20 °C |
| Maximum Temperature | 60 °C |
| Minimum Temperature | -4 °F |
| Maximum Temperature | 140 °F |
| Connector | BNC |
| Calibration facility | None |
List of accessories available for all variants of this family
| Product Code | 説明 |
|---|---|
|
|
1/2" CCLD MicPreamp, no HP Filter |
This will bring together HBM, Brüel & Kjær, nCode, ReliaSoft, and Discom brands, helping you innovate faster for a cleaner, healthier, and more productive world.
This will bring together HBM, Brüel & Kjær, nCode, ReliaSoft, and Discom brands, helping you innovate faster for a cleaner, healthier, and more productive world.
This will bring together HBM, Brüel & Kjær, nCode, ReliaSoft, and Discom brands, helping you innovate faster for a cleaner, healthier, and more productive world.
This will bring together HBM, Brüel & Kjær, nCode, ReliaSoft, and Discom brands, helping you innovate faster for a cleaner, healthier, and more productive world.
This will bring together HBM, Brüel & Kjær, nCode, ReliaSoft, and Discom brands, helping you innovate faster for a cleaner, healthier, and more productive world.
This will bring together HBM, Brüel & Kjær, nCode, ReliaSoft, MicroStrain and Discom brands, helping you innovate faster for a cleaner, healthier, and more productive world.