MINIATURE TRIAXIAL CCLD ACCELOMETER
4506-B-003型 小型3軸圧電CCLD加速度ピックアップ(50mV/ms^-2)は、TEDSを内蔵し、輸送機産業における構造解析用に設計されています。ケーブル別売TYPE 4506-B
| High-sensitivity Triaxial CCLD Accelerometer Type 4506-B-003 | Data Sheets | English |
| Type/technology | Piezoelectric CCLD (IEPE) |
| Direction/Axes | Triaxial |
| Measurement range | 20000 m/s² |
| Measurement range | 2000 g |
| Application | Miniature/ESS |
| Weight | 18 g |
| Weight | 0.63 oz |
| Sensitivity tolerance | 10 % |
| Sensitivity | 490 mV/g |
| Lower frequency | 0.3 Hz |
| Higher frequency | 2 kHz |
| Minimum Temperature | -54 °C |
| Maximum Temperature | 100 °C |
| Minimum Temperature | -65 °F |
| Maximum Temperature | 212 °F |
| Mounting | Adhesive mounting, Clip mounting |
| Resonance frequency | 7 kHz |
| Electric isolation | Ground isolated |
| Output signal (connectivity) | Analogue |
| Electrical connector location | Side |
| TEDS | Yes |
This will bring together HBM, Brüel & Kjær, nCode, ReliaSoft, and Discom brands, helping you innovate faster for a cleaner, healthier, and more productive world.
This will bring together HBM, Brüel & Kjær, nCode, ReliaSoft, and Discom brands, helping you innovate faster for a cleaner, healthier, and more productive world.
This will bring together HBM, Brüel & Kjær, nCode, ReliaSoft, and Discom brands, helping you innovate faster for a cleaner, healthier, and more productive world.
This will bring together HBM, Brüel & Kjær, nCode, ReliaSoft, and Discom brands, helping you innovate faster for a cleaner, healthier, and more productive world.
This will bring together HBM, Brüel & Kjær, nCode, ReliaSoft, and Discom brands, helping you innovate faster for a cleaner, healthier, and more productive world.
This will bring together HBM, Brüel & Kjær, nCode, ReliaSoft, MicroStrain and Discom brands, helping you innovate faster for a cleaner, healthier, and more productive world.
AO-0534-D-030-