T110/T100 - 安裝說明 Mounting Instructions English, German
Sales documents
Torque transducers - 小冊 Brochure English
Certificates and Approvals
T110/T100 – EU Declaration of Conformity Declaration of Conformity English
T110/T100 – UK Declaration of Conformity Declaration of Conformity English
T100 Series
Type (rotating/non-rotating) Rotating
Measurement range 50 Nm, 100 Nm, 200 Nm, 500 Nm, 1 kNm, 2 kNm, 3 kNm, 5 kNm, 10 kNm
Measurement range 443 in-lb, 885 in-lb, 1770 in-lb, 4425 in-lb, 8851 in-lb, 17701 in-lb, 26552 in-lb, 44254 in-lb, 88507 in-lb
Geometry (flange/shaft) Flange
Nominal rotational speed 10000 rpm, 12000 rpm, 14000 rpm, 20000 rpm, 22000 rpm, 23000 rpm, 25000 rpm
Accuracy class 0.03
Size (length) 49 mm, 219 mm
Size (length) 1929 in, 8622 in
Weight (material) Steel
Integrated speed measurement true
Output signal Voltage (+/- 10V), Current (4-20mA), Frequency, EtherCAT, ProfiNET
Minimum Temperature -20 °C
Maximum Temperature 85 °C