6285-0100
| MicroStrain - Product Data - 3DM RTK - A4 | Data Sheets | English |
| 4 Ways to RTK - One Pager | Buyers Guide | English |
| Micro D-to-USB Communication and Power Cable | Accessory Guide | English |
| Micro-D to RS232 Communication and Power Cable | Accessory Guide | English |
| PSA-05R-090 9 Volt DC Power Supply for RS-232 Cable | Accessory Guide | English |
| Craft Cable with Micro DB9 and Flying Leads | Accessory Guide | English |
| 6285-0100 RTK Modem Connectivity Kit | Accessory Guide | English |
| 3DM-GQ7-GNSS/INS Dynamic Performance Test Report | Application Note | English |
| RTK Assembly Drawing | Technical drawing | English |
Certificates and Approvals
| 3DM-RTK Declaration of Conformity (EU) | Declaration of Conformity | English |
| 3DM-RTK Declaration of Conformity (UK) | Declaration of Conformity | English |
| MicroStrain REACH-SVHC Compliance Declaration | Declaration of Conformity | English |
| Tipo | Inertial Navigation (INS) |
| Grado de rendimiento | High Performance Grade |
| Entradas / salidas | 4xGPIO |
| Peso | 46 g |
| Peso | 1.811 oz |
| Tamaño (longitud) | 65.1 mm x 47.1 mm x 14.2 mm |
| Tamaño (longitud) | 2.56 in x 1.85 in x 0.56 in |
| Potencia absorbida | 1 W |
| Tensión de entrada | 5 V to 16V |
| Temperatura mínima | -40 °C |
| Temperatura máxima | 85 °C |
| Temperatura mínima | -40 °F |
| Temperatura máxima | 185 °F |
| MTBF (tiempo medio entre fallos) | 389237 h |
| Grado de protección | Not Rated |
| Método de fijación | Screw Down |
| Características | - |
| Paseo aleatorio | - |
| Inestabilidad de sesgo (giroscopio) | - |
| Inestabilidad de sesgo (acelerómetro) | - |
| Histérisis | - |
| Tipo de puerto de comunicación | - |
| Interfaz de comunicación | - |
| Velocidad de actualizacion | - |
| Constelaciones GNSS | - |
| Bandas de frecuencia GNSS | - |
| Entrada(s) GNSS | - |
| Rango de detección (acelerómetro) | - |
| Rango de detección (giroscopio) | - |
| Rango de detección (magnetómetro) | - |
| Rango de detección (presión) | - |
| Clase de precisión | - |
| Material de la carcasa | - |
| Software | - |