2669-B
Preamplifier Type 2669-B is designed to operate over a wide range of temperatures, humidity, and other environmental conditions.
This ½" microphone preamplifier operates over a wide range of temperature, humidity and other environmental conditions.
| Daten und Fakten - Falcon 1/2 | Data Sheets | German |
| Sound & Vibration Pocket Handbook 2022 | Tech Notes | English |
| Polarização | Classical |
| Valor limite inferior | 3 Hz |
| Valor limite superior | 200 kHz |
| Diâmetro | 1/2 inch |
| Temperatura mínima | -20 °C |
| Temperatura máxima | 60 °C |
| Temperatura mínima | -4 °F |
| Temperatura máxima | 140 °F |
| Conector | Lemo 7-pin |
| Instalação de calibração | CIC |